Jaki zabieg na wygładzenie zmarszczek?

Jaki zabieg na wygładzenie zmarszczek? Nie da się ukryć, że okolice naszych oczu odgrywają ogromną rolę, jeśli chodzi o wygląd twarzy. Wraz z tym, jak zaczynamy się starzeć, nasza skóra traci swoją jędrność, natomiast pierwsze zmarszczki zauważymy w okolicach oczu. Jest to proces, przed którym nie możemy się uchronić. Wpływa on na obniżenie estetyki naszej centralnej części twarzy. Czy botoks może skutecznie wygładzić zmarszczki? Dlaczego kwas hialuronowy skutecznie działa na zmarszczki? Czym jest mezoterapia? Czy osocze bogatopłytkowe rzeczywiście jest tak skuteczne? Aby uzyskać odpowiedzi na te pytania, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości naszych czytelników. 

Czy botoks może skutecznie wygładzić zmarszczki?

Zanim rozpoczniemy jakiekolwiek rozważania na temat wygładzania zmarszczek, w pierwszej kolejności warto zapoznać się z najpopularniejszymi metodami. Pierwszą z nich jest botoks, który wykorzystuje toksyny botulinowe. Preparat ten odpowiedzialny jest za blokowania przechodzenia bodźców z nerwów do mięśni powiązanych z mimiką twarzy. Działanie to jest sposobem na to, by zapobiec nadmiernemu skurczowi mięśni, fałdowaniu skóry i marszczeniu. Toksyna botulinowa jest odpowiedzialna za działanie jedynie na ten obszar mięśni, który faktycznie został poddany zabiegowi. Pozostałe mięśnie mogą natomiast funkcjonować bez zmian. Efekty optymalnie przeprowadzonego zabiegu i dobierania wystarczającej ilości preparatu wyglądają naturalnie, jednocześnie przynoszą efekt spłycania zmarszczek. 

Dlaczego kwas hialuronowy skutecznie działa na zmarszczki?

Kolejną metoda, która cieszy się coraz większą popularnością, jest kwas hialuronowy. Zabiegi przeciwzmarszczkowe, które wykorzystują kwas hialuronowy są niezwykle popularne. Właśnie z tego powodu wykorzystuje się je do spłycania zmarszczek wokół naszych oczu. W tym miejscu należy podkreślić, że kwas hialuronowy zawiera polisacharyd, który to naturalnie występuje w organizmie człowieka. Dlatego też zabiegi, które go wykorzystują są świetnie tolerowane przez skórę. Dzięki zabiegowi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego możemy pozbyć się niechcianych zmarszczek. Co więcej, uda nam się wygładzić i skutecznie ujędrnić wybrane obszary skóry. Odżywimy ją i nawilżymy, co również warto mieć na uwadze. 

Czym jest mezoterapia?

Trzecim zabiegiem, który umożliwia wygładzenie zmarszczek, jest mezoterapia. Jest to zabieg, dzięki któremu możemy usuwać zmarszczki wokół oczu. Polega on na tym, że pod skórę wstrzykiwane są specjalnie dobrane substancje, których to działanie redukuje objawy starzenia się skóry, jednocześnie im zapobiega. Nie w sposób nie wspomnieć o tym, że mezoterapia pobudza produkcję dzięki elastynie i kolagenowi. W praktyce oznacza to, że już po pierwszym zabiegu możemy zauważyć, iż skóra stanie się pełna blasku, nawilżona i co najważniejsze- wygładzona. Jeśli jednak chcemy utrwalić efekty i cieszyć się z działania długofalowego, wówczas zalecane jest skorzystanie z serii kilku zabiegów. W ten sposób pobudzany jest proces regeneracji skóry, co opóźnia proces związany ze starzeniem się. Efektem końcowym jest odmłodzona twarz, redukcja zmarszczek i ich wygładzenie, na czym zależy nam w sposób szczególny.

Czy osocze bogatopłytkowe rzeczywiście jest tak skuteczne?

Czwartym rozwiązaniem, który z pewnością powinien być brany pod uwagę, to osocze bogatopłytkowe. Jest to substancja, którą to możemy pozyskać ze wcześniej pobranej krwi pacjenta. Kiedy pacjent zostanie odpowiednio przygotowany, wówczas osocze wstrzykiwane jest pod skórę. Zastosowanie osocza bogatopłytkowego sprawia, że stan skóry ulega znacznej poprawie. Co więcej, następuje silna redukcja zmarszczek, jak również ich regeneracja. Terapie, które wykorzystują tę metodę pozytywnie wpływają na zwiększenie stymulacji tworzenia się kolagenu- to właśnie on jest odpowiedzialny za młody wygląd skóry. 

Zmarszczki mimiczne i statyczne – czym się różnią?

Zmarszczki możemy podzielić na statyczne i mimiczne. Te drugie zaliczane są do dynamicznych i w praktyce pojawiają się na skórze już nawet w okolicach 25 roku życia, czyli stosunkowo wcześnie. Tego typu zmarszczki mają bezpośredni związek z mimiką. Im bardziej jest ona rozwinięta, tym większe jest prawdopodobieństwo tego, że szybko się pojawią. Zmarszczki statyczne natomiast powstają na naszej skórze w wieku późniejszym, kiedy to włókna nie są już tak solidne, jednocześnie w komórkach spada poziom wody. To wszystko powoduje, że nasza skóra staje się nieco mniej jędrna, jednocześnie wygląda na suchą i zmęczoną- tego z pewnością wolelibyśmy uniknąć, co jest jak najbardziej zrozumiałe. Należy pamiętać o tym, że zmarszczki powstają nie tylko z powodu tego, że upływa czas lub mimika jest wysoko rozwinięta. Do czynników, które zwiększają prawdopodobieństwo szybszego starzenia się skóry zaliczamy niezdrowy tryb życia, złą dietę, niewielką ilość snu, słabe nawodnienie, nadmierną ekspozycję na słońce, a także wiele innych, mniej oczywistych aspektów.